شماره تلفن چند نفر را حفظ هستید؟

امروزه گوشی های تلفن همراه به یک حافظه سخت افزاری برای کاربران تبدیل شده که حتی در بسیاری از موارد افراد شماره تلفن خود را حفظ نیستند و این موضوع باعث به وجود آمدن مشکلاتی برای کاربران می شود.
به گزارش موبنا، تحقیقاتی که به تازگی در لندن انجام شده نشان داده که کاربران تلفن های همراه به طور میانگین فقط دو شماره از 50 شماره در لیست تماس های گوشی را به حافظه خود می سپارند و بسیاری از افراد حتی شماره تلفن خود را حفظ نیستند.
در بسیاری از موارد هم پیش آمده که بسیاری از افراد پس از گم شدن گوشی تلفن همراهشان به دلیل حفظ نبودن شماره دوستان یا خانواده با مشکلات بسیاری رو به رو شده اند.
با این حال تعداد کمی از افراد هم اعلام کرده اند که قادر به یادآوری شماره تلفن هایی از چند سال پیش هستند.
اما یک دهم افراد اعلام کرده اند که شماره پدر بزرگ یا مادر بزرگ خود را به خاطر می آورند.
بر این اساس 60 درصد افراد معتقدند که با وجود تلفن های همراه نیازی به یادآوری و به خاطر سپردن شماره تلفن ها نیست.
مطالعات نشان داده تعداد زیادی از افراد هنگام گم یا دزدیده شدن گوشی تلفن همراهشان قادر به یادآوری فقط دو شماره تلفن هستند که یکی از آنها مادرشان است.
26 درصد افرادی که در این تحقیقات شرکت کرده اند می گویند که نسخه پشتیبانی از لیست تماس هایشان را در کامپیوتر ذخیره کرده اند.
تعداد کمی هم اعلام کرده اند که به شکل دست نویس از شماره های خود یادداشت برداری می کنند.
به گفته کارشناسان، پیش از رواج یافتن تلفن های همراه اکثر مردم شماره تلفن پدر و مادر، برادر و خواهر، بهترین دوستان و حتی مدیران خود را در حافظه خود می سپردند.

/ 0 نظر / 12 بازدید