رونمایی از جدیدترین میکرو روبات حشره ؛ عکس

به گزارش جام نیوز انگلیسی، محققان "دانشگاه واترلو" معتقدند این میکروروبات چابک می‌تواند موانع را در ماموریت‌ها شناسایی کند.
آنها برای ساخت دو پای این روبات و سه پای پشتیبان، از فوم نیکلی ضدآب فوق‌العاده استفاده کردند، به گونه‌ای که این روبات می‌تواند علیرغم وزن 1،100 کیلوگرمی، 14 سانتیمتر به هوا و 35 سانتیمتر به سمت جلو بپرد.

 


به نوشته گیزمک، در آزمایش های انجام شده، این روبات توانسته تقریبا 14 اینچ به سمت جلو بپرد، یعنی با سرعت 3.6 مایل در هر ساعت آب را طی می‌کند.
محققان می‌گویند: حتی می‌توان از این روبات برای بررسی کیفیت آب دریاچه‌ها، رودخانه‌ها و... استفاده کرد و علاوه بر آن می‌توان از آن به عنوان یک جاسوس بسیار کوچک استفاده کرد.


مخترعین این روبات می‌گویند ساختن یک روباتی که بپرد بسیار سخت است، چرا که برای فرود باید به سمت آب بیاید و این نیرو، پاهای آن را وارد سطح آب می‌کند. آنها به دنبال راهی هستند تا روباتی واقعی با ابعاد بزرگتر را که بتواند بر روی حرکت کند و بپرد، بسازند.
 

/ 1 نظر / 5 بازدید
jobs

استخدام یک شرکت مهندسی در تهران استخدام کارشناس به بالا در شرکت پیمانکاری در تهران دعوت به همکاری یک شرکت معتبر در تهران استخدام مراکز درمانی در قزوین و قم استخدام در موسسه آموزشی پژوهشی آگاهان نیرو استخدام دانشگاه شاهد استخدام منشی در شهرک صنعتی شمس آباد استخدام در شرکت شاناکو در سراسر ایران آگهی استخدام در قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیا-آجا استخدام شهرداری سال ۹۱ استخدام وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات سال ۹۱ استخدام در شرکت آنا صنعت آسیا استخدام در ۶ ردیف شغلی در اصفهان استخدام ماهنامه‌ی اتوماسیون اداری و مالی در تهران تغییر تاریخ آزمون استخدام شرکت مخابرات ایران سال ۹۱ دعوت به همکاری صنایع رباتیک آراد استخدام گسترده شرکت کیسون استخدام شرکت تولیدی در زمینه ی قطعه سازی خودرو استخدام کانتر خارجی برای آژانس هواپیمایی استخدام گسترده مدیران و متخصصان http://www.jobs.xzn.ir