خبرهای داغ داغ از آیفون 5

در ادامه به بررسی دیگر تغییراتی که اپل در زمینه آیفون 5 ایجاد کرده، می‌پردازیم:

صفحه‌نمایش بزرگ‌تر: اندازه صفحه‌نمایش این موبایل حدود 5/3 اینچ طراحی شده که در مقایسه با دیگر محصولاتی که طی سال‌های پیش از سوی کمپانی‌های سازنده اندروید تولید شده است یعنی اندروید‌های 4، 5/4 و 5 اینچی، طراحی آیفون کمی کوچک‌تر است. با وجود این شکل ظاهری اندروید‌های طراحی شده همانند دیگر گوشی‌‌هایی از این دست است و تفاوت چندانی با آنها ندارد. جدیدترین مدل اندروید‌ امکانات پیشرفته یک گجت تمام‌عیار را دارد. به طور کلی می‌توان گفت چنانچه اندازه صفحه‌نمایش آیفون 5 از 5/3 اینچ به 4 یا حتی 5/4 اینچ تغییر پیدا کند، شما به عنوان کاربر خیلی راحت‌تر می‌توانید به انجام بازی‌های مورد علاقه‌تان بپردازید یا پیامک‌هایتان را بخوانید و بلافاصله جواب دهید.

پس اگر اندازه صفحه‌نمایش آیفون قدری بزرگ‌تر شود، یعنی 4 اینچی شود نه‌تنها نیاز نیست اندازه خود موبایل بزرگ‌تر شود، بلکه آیفون 5 از نظر ظاهری همانند میلیون‌ها محصول اپل باقی خواهد ماند. در هر صورت باید اضافه کنیم کمپانی اپل ترس چندانی در زمینه تولید محصولی متفاوت‌تر از لحاظ شکل ظاهری نخواهد داشت، بلکه طبق تجربیات، بزرگ‌تر‌کردن صفحه‌نمایش در گوشی‌‌های دیگری چون اندروید‌ها نتیجه چندان مناسبی به همراه ندارد، به همین دلیل انتظار نمی‌رود اپل بتواند از ایجاد این تغییرات سودی ببرد. مثلا اگر صفحه‌نمایش موبایل‌تان از 65/4 اینچ بزرگ‌تر شود، دیگر شما نمی‌توانید براحتی با انگشتان‌تان تایپ کنید یا این‌که خیلی آسان گوشی همراهتان را در جیب‌ قرار دهید.

اتصال dock کوچک‌تر: تغییر در اندازه صفحه‌نمایش باعث شده اندازه dock طراحی شده برای آیفون نیز تغییر کند؛ به عبارتی این dock به اندازه‌ای برابر با 30‌ پین ساخته شده است. همین اندازه صفحه‌نمایش باعث ایجاد گودی بزرگی روی گوشی می‌شود. با این که اپل برای بیشتر گجت‌های تولیدشده‌اش پورت‌های بسیار کوچکی طراحی کرده، ولی این کمپانی در تلاش است تا جایی که می‌تواند تعداد این پورت‌ها را کاهش دهد. بر همین اساس چنانچه رایانه‌‌های مک را بررسی کرده باشید، بزرگ‌ترین پورت‌های قرار داده شده روی آنها مربوط به درگاه‌های اینترنت (Ethernet) است. از طرف دیگر پورت‌های Thunderbolt و DisplayPort کار‌های دیگری چون SCSI, CardBus, DVI, and VGA را نیز می‌توان با کمک آنها انجام داد. علاوه بر این چنین درگا‌ه‌هایی به طور کامل از مک‌بوک و دیگر گجت‌های طراحی شده توسط اپل حذف شده‌ است. بر اساس همین موارد پورت‌‌‌های dock جزو بزرگ‌ترین درگاه‌های اتصال آیفون محسوب می‌شود.

اپل به سبب سازگاری dock طراحی شده روی آیفون با سیستم‌های dock، stereo و شارژ، نوعی آداپتور مخصوص این اتصالات طراحی کرده است که می‌توان با کمک آن هرگونه اتصالی را برقرار کرد.

کارایی سریع‌تر: این‌که نحوه کارکرد آیفون 5 سریع‌تر از گوشی‌‌‌های پیشین باشد به نوعی توسط کمپانی گارانتی شده است، چرا که اپل نیز مانند دیگر کمپانی‌های سازنده با ارائه هر گجت جدید به بازار سعی در بالا بردن سرعت کارکرد محصول جدیدش در مقایسه با محصولات پیشین خود دارد. به طور مثال در این موبایل جدید سرویس‌هایی چون iCloud و Siri در حین کار با برقراری تماس هیچ‌گونه تداخلی برای تلفن‌تان ایجاد نمی‌کند؛ به بیان دیگر بلافاصله پس از اولین زنگ، کار این دو برنامه متوقف شده و شما می‌توانید به تماس‌تان پاسخ دهید. بر همین اساس پردازشگر سریع‌تر A5X و A6 به طور حتم روی این گوشی‌ نصب خواهد شد.

ساپورت اتصالات NFC: این‌که آیفون 5 دارای سیستم بسیار پیشرفته NFC است، به طور حتم جزو یکی از پیش‌بینی‌های بسیار محتمل است؛ زیرا تکنولوژی NFC جزو تکنولوژی‌های سال 2011 به حساب می‌آید.

به همین دلیل بیشتر موبایل‌هایی چون Android 4.x BlackBerry OS 7, and Windows Phone 7.5 Oses مجهز به این فناوری است. از طرف دیگر NFC به نوعی تنها تکنولوژی طراحی شده برای جابه‌جایی اطلاعات بین موبایل و پایانه‌های پرداخت پول به حساب می‌آید. به همین دلیل لازم است اغلب گوشی‌های جدید بتواند با کمک این فناوری کار جا‌به‌جایی اطلاعات را انجام دهد. البته باید اضافه کنیم اپل علاقه شدیدی دارد تا کارها بسیار ساده و بدون پیچیدگی توسط محصولاتش انجام شود. به همین دلیل تلاش کرده مانند رقیبانش گجت‌های خود را با اضافه‌کردن پورت‌های زیاد شلوغ نکند و کارها را بسیار ساده طراحی کند.

/ 0 نظر / 26 بازدید