تصاویری خیره کننده از ویروس سرماخوردگی ؛ ساخت دارویی برای جلوگیری از گسترش این و

این تصاویر سه بعدی یکی از نخستین تصاویری بود که توسط "IBM Blue Gene Q " یک ابر کامپیوتر جدید خلق شد و اوایل ماه جاری به دانشگاه ملبورن استرالیا ارائه شد.

مایکل پارکر معاون تحقیقات پزشکی موسسه سنت وینسنت که این تحقیقات را هدایت کرده است اظهار داشت: درک بهتر اینکه این ویروس rhinovirus و چگونگی پاسخ آن به دارو می تواند برای بیماریهای مختلف معانی متفاوتی داشته باشد.

وی اظهار داشت: ویروس rhinovirus به خانواده ای از ویروسهایی مرتبط است که موجب بیماریهایی از قبیل مننژیت و فلج اطفال می شود.

 

پارکر اظهار داشت: افزایش درک درباره چگونگی کارکرد داروهای کنونی با یک ویروس می تواند راه را برای درمانهای ضد ویروسی جدید در رابطه با این ویروسها باز کند و در نهایت به نجات زندگی افراد بسیاری در سراسر جهان منتهی شود.

 

این تیم با استفاده از قوی ترین ابرکامپیوتر جهان مدل ویروس HPV را بازسازی کردند

 

پارکر با همکاری کارشناسان کامپیوتر از IBM و مرکز محاسبات علمی ویکتوریایی این شبیه سازی سه بعدی را انجام دادند.

فناوری ابرکامپیوتر این امکان را فراهم می کند که مکانیسمهای درون یک سلول انسانی را به طور عمیق تر نگاه کنیم به ویژه اینکه می توانیم از طریق آن نحوه کارکرد یک دارو را در سطح ملکولی مشاهده کنیم.

 

براساس اظهارات دکتر جان واگنر مدیر مرکز تحقیقات IBM و مرکز محاسبات علمی ویکتوریایی، این ابرکامپیوتر سریع ترین دستگاهی است که در نیم کره جنوبی وجود دارد و سی و یکمین ابرکامپیوتر سریع در جهان است. این کامپیوتر قادر است 836 تریلیون محاسبه عددی را در یک ثانیه انجام دهد.

 

دانشمندان از این تصاویر برای بررسی این که یک درمان بالقوه چگونه کار می کنند استفاده می کنند

/ 0 نظر / 5 بازدید