فرود مریخ نورد ناسا را مستقیما تماشا کنید!

به نقل از ایسنا، روبات خودکار کنجکاوی (Curiosity) در ابعاد یک خودرو طراحی شده و قرار است توانایی گذشته یا حال این سیاره برای زندگی میکروبی را مورد بررسی قرار دهد.

بر اساس برنامه ریزی صورت گرفته، مریخ نورد کنجکاوی روز دوشنبه ششم آگوست (۱۶ مرداد) در ساعت ۰۵:۳۱ دقیقه به وقت گرینویچ (۱۰:۰۱ به وقت تهران) بر سطح سیاره سرخ فرود خواهد آمد.

قرار است در طول دو سال مأموریت، سطح این سیاره برای کشف شواهدی در خصوص محیط قابل سکونت برای حیات میکروبی در گذشته و حال مریخ مورد آنالیز دقیق قرار بگیرد.

بیشتر نگرانی محققان، نحوه عبور «کنجکاوی» از جو دشوار سیاره مریخ است. نحوه فرود مریخ نورد به صورت زنده توسط ناسا پخش خواهد شد. تلویزیون ناسا در نشانی الکترونیکی http://www.nasa.gov/multimedia/nasatv/index.html قابل دسترسی است.

/ 1 نظر / 4 بازدید
محب ولایت

بسم الله الرحمن الرحیم[قلب] اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم[فرشته] بنده ی خوب پروردگارم سلام علیک[لبخند] در این شب قدر دعایم کن که بنده ی گنه کار خدایم و به دعایت سخت محتاجم[گریه] [گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل] خدايا در اين ماه از بركات سحرها و شب های قدر آن آگاهمان ساز و دلمان را به پرتو انوار آن نورانی كن و تمام اعضاء و جوارحمان را به پيروی كردن آثارش بگمار، به نور خود ای روشنی دهنده ی دل های عارفان [گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل]