درباره ما
دوستان
آخرین مطالب
صفحات
امكانات جانبي
 
بیش از هزار تماشاچی در موزه پرواز سیاتل در واشنگتن جمع شده و سوپر گوپی پس از گردشی در هوا برای جشن خوشامد بر زمین فرود آمد.
 

 

به گزارش سرویس علمی فناوری جام نیوز (July 29)، هواپیمای باری سوپر گوپی ناسادر یک نمایش عمومی نادر در میان استقبال صدها تماشاچی در سیاتل به انتقال بخشی از ترینر شاتل فضایی پرداخت.

بیش از هزار تماشاچی در موزه پرواز سیاتل در واشنگتن جمع شده و سوپر گوپی پس از گردشی در هوا برای جشن خوشامد بر زمین فرود آمد.

 

به نوشته ایسنا، درون این هواپیمای دارای موتور توربین‌دار، بخش سرنشین بدنه کامل شاتل ترینر ناسا قرار داشت که اکنون در اختیار موزه قرار دارد.


این نمایش به رونمایی از شاتل 36 متری خواهد پرداخت که پیش از این هرگز مرکز فضایی جانسون را در هوستون ترک نکرده بود.

این شاتل به طور کامل در گالری فضایی 12 میلون دلاری چارلز سیمونی موزه پرواز دوباره به هم وصل خواهد شد.

 

 

 

انتقال بخش سرنشین 8.5 متری این شاتل اولین سفر از سه سفر هواپیمای باری سوپر گوپی بوده که برای این پروژه برنامه‌ریزی شده است. دو پرواز دیگر به انتقال بخش‌های جایگاه بار 18.5 متری ترینر خواهند پرداخت.

بخش‌های دیگر این مدل آزمایشی با کامیون منتقل می‌شوند. اولین محموله‌های انتقالی سه موتور که نمونه المثنی مخروط‌های اگزوز عظیم شاتل بودند،‌ در نیمه ماه آوریل منتقل شدند.

 

موزه پروازی دو میلیون دلار به ناسا برای انتقال شاتل ترینر پرداخته که سال گذشته به این موزه هدیه داده شد.

سیاتل در میان 20 منطقه‌ای قرار دارد که به دنبال میزبانی شاتل‌های از خدمت درآمده ناسا بوده و چارلز بولدن، رئیس این سازمان در سال گذشته به مراکز بازدیدی در نیویورک، لس‌آنجلس،‌ فلوریدا و واشنگتن هدیه داده بود.

 

 
:: برچسب‌ها:
ن : حمید رضاکمالی زاده
ت : ۱۳٩۱/٥/۸
نظرات ()
 
موضوعات
نویسندگان
آرشیو مطالب
امكانات جانبي