درباره ما
دوستان
آخرین مطالب
صفحات
امكانات جانبي
 

سونی جدیدترین محصول واکمن خود با نام F۸۰۰ را معرفی کرد. این پخش کننده موسیقی با اندروید ۴٫۰ بستنی حصیری عرضه می شود. بد نیست بدانید F۸۰۰ یک صفحه نمایش لمسی ۳٫۵ اینچی دارد، این بیش از آن چیزی است از یک پخش کننده موسیقی انتظار می رود. معلوم است که سونی فکرهای زیادی برای این سری از محصولانش دارد.

 
این گجت با بلوتوث و وای فای می آید و با وجود اپلیکیشن های نصب شده برای انجام امور شخصی همانند پست الکترونیک، می خواهد انقلابی در پلیرها بوجود بیاورد. کی فکرش را می کرد که واکمن ها با آن جای کاست، روزی به اینجا برسند! این پلیر با حافظه های ۸، ۱۶ و ۳۲ گیگابایت و ۵ تکنولوژی منحصر به فرد در دنیای تولید صداها عرضه خواهد شد.

سونی هنوز چیزی در مورد قیمت F۸۰۰ نگفته ولی به محض اینکه از آن حرفی بزند، من برای شما بازگو خواهم کرد. نظرتان در مورد این پلیر سونی چیست؟ آیا دوست یکی از آنها را داشته باشید؟
:: برچسب‌ها:
ن : حمید رضاکمالی زاده
ت : ۱۳٩۱/٤/۳٠
نظرات ()
ستاره شناسان اعلام کردند که یک سیاره جدید با فاصله سی و سه سال نوری در صورت فلکی شیر کشف کرده اند که کوچکتر از زمین است و دور یک ستاره کوتوله کم نور درحال حرکت است.

به گزارش افکارنیوز به نقل از مهر، درحالی که دانشمندان از سال ۱۹۹۵ وجود ۷۰۰ سیاره فراخورشیدی را مورد تصدیق قرار داده اند که برخی از آنها بسیار بزرگ تر از مشتری هستند، اما براساس اظهارات محققان دنیای جدیدی که تازه آنها پیدا کرده اند تنها ۸۳۶۸ هزار کیلومتر قطر دارد که این میزان حدود دو سوم اندازه زمین است.

کیوی استیونسون محقق دانشگاه مرکز فلوریدا که این تیم تحقیقاتی را هدایت کرده است، گفت: تاکنون محققان سیاره هایی را مشاهده کرده اند که در تیررس ابزارهای آنها قرار داشتند، چرا که مشاهده سیاره هایی در ابعاد مشتری کار ساده ای است، اکنون ما مرزهایی را که تلسکوپ ما می تواند مشاهده کند را کنار زده و فراتر از آن را نگاه می کنیم.

این دنیای تازه کشف شده به صورت موقتی UCF-۱.۰۱ نامگذاری شده و استیونسون و همکارانش آن را با استفاده از تلسکوپ فضایی اسپیتزر ناسا در زمین کشف کرده اند. این سیاره در مدار ستاره ای به نام GJ ۴۳۶ درحال حرکت است. آنها یک سال را صرف مشاهده کردند تا بتوانند تصدیق کنند که این سیاره به واقع یک جهان دور از زمین است.

این گروه تحقیقاتی نتیجه مطالعات خود را در مجله فیزیک نجومی منتشر کرده اند.

استیونسون و گروه وی به محاسبه حرکت سریع UCF-۱.۰۱ دور ستاره مادر خود در ۱.۴ روز زمینی که با فاصله ای ۲ میلیون و ۵۶۹ هزار کیلومتر پرداختند، فاصله زمین از خورشید حدود ۱۴۹.۵ میلیون کیلومتر است.

براساس تحقیقات دانشمندان احتمالا دمای سطح این سیاره جدید ۵۳۷ سانتیگراد است و احتمالا برخی از بخشهای آن گداخته شده و هر گونه اتمسفری مدتها پیش بخار شده است.

دانشمندان نتوانستند این سیاره را به طور مستقیم مشاهده کنند، چرا که ستاره آن در تلسکوپ چیزی جز یک نقطه نیست اما آنها توانستند یک شیب کوچک را در روشنایی این ستاره مشاهده کنند که دیسک UCF-۱.۰۱ از مقابل آن عبور کرد. درحال حاضر دانشمندان نمی توانند جرم آن را محاسبه کنند، فناوری کنونی به قدری نیست که بتواند یک رقم قابل اعتماد در این رابطه ارائه کند.

قرار نیست که به این زودیها مأموریتی به UCF-۱.۰۱ وجود داشته باشد، درحال حاضر مأموریتهای بیشتری در راه است که در میان آن می توان به اقمار مشتری و زحل اشاره کرد که می تواند برای وجود حیات نوید بخش تر باشد. اما این تحقیقات نشان می دهد که اگر این دنیا تازه کشف شده ، وجود سایر سیارات و شاید منطقه های مسکونی نزدیک ستاره های مادر وجود دارد که ممکن است در آینده کشف شوند.
:: برچسب‌ها:
ن : حمید رضاکمالی زاده
ت : ۱۳٩۱/٤/۳٠
نظرات ()
بسیاری از مردم نمی‌دانند که آیا (و البته چگونه) استرس می‌تواند فرآیند پیری ما را سرعت ببخشد.
 
 

به گزارش سرویس علمی فناوری جام نیوز (July 20)، آرام کردن شخصی که مضطرب است منجر به اتفاق خاصی نمی‌شود، اما مطالعات جدید نشان می‌دهد که اضطراب می‌تواند باعث سریع‌تر شدن فرآیند پیری گردد.
:: برچسب‌ها:
ن : حمید رضاکمالی زاده
ت : ۱۳٩۱/٤/۳٠
نظرات ()
مریسا مِیِر که یکی از مدیران رده بالا و ارزشمند گوگل به شمار می‌رفت پس از ۱۳ سال از گوگل به یاهو نقل مکان کرد. اما دلیل این اتفاق چه بود؟ آیا مسائلی در پشت پرده مطرح بود که از آن بی‌خبریم یا فقط یک تصمیم شخصی بوده است؟
 
 

به گزارش سرویس علمی فناوری جام نیوز (July 20)، مریسا مِیر پس از گذراندن حدود ۱۳ سال در سمت مدیریت محصولات مختلف در گوگل، مثل پر سودترین آنها (جستجو) و همچنین تجملی‌ترین آنها (Google Doodles)، امروز کار خود را به عنوان مدیرعامل یاهو آغاز کرد.
:: برچسب‌ها:
ن : حمید رضاکمالی زاده
ت : ۱۳٩۱/٤/۳٠
نظرات ()
میخ‌ها با ضربات کناره‌های آن و بدنه‌ی فلزی پشت آن به داخل چوب فرو می‌روند و مشکلی برای گوشی ایجاد نمی‌شود.
 
 

به گزارش سرویس علمی فناوری جام نیوز (July 20)، باریک‌ترین گوشی هوشمند جهان توسط کمپانی‌های معروف Apple یا Samsung تولید نمی‌شود، بلکه محصول یک کمپانی چینی به نام Oppo است. ضخامت آن تنها ۶٫۶۵ میلی‌متر است.
:: برچسب‌ها:
ن : حمید رضاکمالی زاده
ت : ۱۳٩۱/٤/۳٠
نظرات ()

به نقل از ایسنا، نوکیا در این مدت سهم بیشتری از بازار خود را به دو رقیبش یعنی سامسونگ و اپل واگذار کرد. فروش نوکیا در این مدت با کاهش ۱۹ درصدی به ۷.۵ میلیارد یورو رسید. فروش گوشیهای هوشمند نوکیا نیز با افت ۳۴ درصدی بالغ بر ۱.۵۴ میلیارد یورو شد.

نوکیا به مدت بیش از یک دهه رهبر بازار گوشی تلفن همراه بود، اما در حال حاضر با رقبای سرسختی مانند سامسونگ و اپل مواجه شده است. به گزارش بی.بی.سی، هفته گذشته نوکیا در رقابت با شرکتهای دیگر قیمت یکی از محصولاتش را در آمریکا کاهش داد تا بتواند در کورس رقابت در بازار موبایل باقی بماند.
:: برچسب‌ها:
ن : حمید رضاکمالی زاده
ت : ۱۳٩۱/٤/۳٠
نظرات ()

رئیس شورای اسلامی شهر تهران گفت: پرداخت الکترونیکی کرایه تاکسی یکی از ایده‌هایی بود که در جشنواره بام مطرح شد و برنامه‌ریزیهای اجرایی آن آغاز و تا سال آینده به نتیجه خواهد رسید.
به گزارش خبرگزاری مهر، مهدی چمران افزود: تلاش برای دریافت ایده‌ها و آشنایی با مطالبات شهروندان در دوره اخیر مدیریت شهری مورد تاکید قرار گرفته است و امروز خوشبختانه شاهد حضور آگاهانه و داوطلبانه شهروندان در تمام عرصه‌های برنامه‌ریزی، اجرا و نظارت هستیم.
وی گفت: ساختار شورایاریها و مدیریت محله فرصت مشارکت و حضور شهروندان در اداره امور شهر را به فراهم کرده و مانع از برنامه‌ریزی یک جانبه و یک سویه مدیریت شهری بر شهروندان شده است. اداره امور شهر نیازمند رای و ایده شهروندان است و دیگر نمی‌توان با برنامه‌ریزی یک‌سویه مطالبات مردم را پاسخگو بود.
چمران با اشاره به ضرورت برگزاری جشنواره بام (برترین ایده‌های محلی) ادامه داد: اداره امور شهر نیازمند رای و ایده شهروندان است و دیگر نمی‌توان با برنامه‌ریزی یک‌سویه مطالبات مردم را پاسخگو بود. برگزاری جشنواره بام امکانی برای دریافت و پردازش ایده‌های شهروندان به شمار می‌رود و کوتاه‌ترین فرآیند اجرایی می‌کند.
رئیس شورای شهر تهران تصریح کرد: تجربه 8 سال دفاع مقدس و تلاش برای بازسازی مناطق آسیب دیده از نبرد حق علیه باطل به درستی ثابت کرده است که مردم در اموری که به آنها واگذار می‌‌شود و مشارکت آنها برای اجرای آن ضروری است با تمام همت وارد عرصه می‌شوند و این به همه موضوعات اداره کشور و شهر قابل تعمیم خواهد بود.
وی با اشاره به اید‌ه‌هایی که به جشنواره بام ارایه شده است، گفت: ایده‌های خلاقانه و بسیاری خوبی به جشنواره بام ارایه شده بود که بررسی آنها راهکارهای مناسبی را پیش روی مدیران شهری برای حل معضلات قرار می‌دهد.
چمران از الکترونیکی شدن پرداخت کرایه تاکسی در تهران خبر داد و افزود: الکترونیکی شدن پرداخت کرایه تاکسی یکی از ایده‌هایی است که توسط شهروندان به جشنواره بام ارایه شده است که خوشبختانه برنامه‌ریزی اجرایی آن آغاز شده و نهایت تا سال آینده به نتیجه خواهد رسید.
رئیس شورای شهر تهران گفت: فراهم شدن این امکان، باعث تک نرخی شدن نرخ تاکسی خواهد شد.
:: برچسب‌ها:
ن : حمید رضاکمالی زاده
ت : ۱۳٩۱/٤/۳٠
نظرات ()
در تازه‌ترین تغییر و تحول مدیریتی در شرکت یاهو، مریسا میر جایگزین اسکات تامپسون مدیر عامل ناکام و مستعفی یاهو شده است.

به گزارش افکارنیوز، فارس به نقل از وال استریت ژورنال، امید می رود میر بتواند یاهو را از بحران سختی که منجر به اخراج هزاران کارمند و کاهش درامدهای آن شده نجات دهد.

تامپسون مدیر عامل قبلی یاهو به علت دروغگویی در مورد مدرک تحصیلی خود در رشته رایانه قبل از آغاز به کار مجبور به استعفا شده بود. پیش از وی نیز کارول باتز حدود ۲.۵ سال مدیریت یاهو را بر عهده داشت، اما نتوانست این شرکت را از بحران نجات دهد. حال یاهو با این انتصاب نشان داده که قصد دارد از مدیران برجسته سیلیکون ولی برای نجات خود کمک بگیرد و در واقع به ریشه های خود بازگشته است. به اعتقاد صاحب نظران دو مدیر قبلی یاهو برای مدیریت سایت هایی که مستقیما با مشتریان سروکار دارند تجربه کافی نداشتند.

مریسا میر که ۳۷ ساله است از مدت ها قبل همیشه به عنوان یکی از نامزدهای مدیریت یاهو مطرح بوده، اما هرگز به عنوان انتخاب نهایی مطرح نشده بود. وی بیستمین فردی است که در گوگل مشغول به کار شده و در طراحی موفق این موتور جستجو نقش کلیدی داشته است.
:: برچسب‌ها:
ن : حمید رضاکمالی زاده
ت : ۱۳٩۱/٤/۳٠
نظرات ()

نوکیا که تا به حال به دنبال اخراج نیروی کار برای خروج از بحران بوده، این بار به روش تازه ای روی آورده است.
به گزارش فارس به نقل از دیلی فاینانس، کاهش قابل توجه بسیاری از تولیدات و گوشی های ساخت این شرکت روش تازه ای است که نوکیا به آن روی آورده است.
این شرکت فنلاندی که تا قبل از عرضه آیفون و گوشی های آندرویدی برترین تولیدکننده تلفن همراه در دنیا بود، برای جلب مشتریان در مواردی قیمت گوشی های عرضه شده به بازار را به نصف کاهش داده است.
به عنوان مثال قیمت گوشی های Lumia 900 این شرکت که از طریق قراردادهای مشترک با اپراتورها به فروش می رسند از 99 دلار به 50 دلار کاهش یافته است. Lumia 900 مجهز به سیستم عامل ویندوز فون 7 مایکروسافت است و این شرکت امید فراوانی دارد به هر نحو ممکن توجه عموم را به این ثمره همکاری مشترک با مایکروسافت جلب کند.
البته برخی رقبای نوکیا هم دست به اقدامات مشابهی زده اند و به عنوان مثال سامسونگ هم قیمت برخی گوشی های خود را تا 25 درصد کاهش داده است، اما نوکیا با کاهش 50 درصدی از همه رقبای خود پیشی گرفته است. با این حال هنوز هیچ یک از این دو شرکت از اپل پیشی نگرفته اند.    متفکرمتفکرمتفکرمتفکرمتفکر
:: برچسب‌ها:
ن : حمید رضاکمالی زاده
ت : ۱۳٩۱/٤/۳٠
نظرات ()
در حالی که گوگل امیدوار بود با عرضه تبلت اختصاصی بخشی از این بازار را از آن خود کند، خبر عرضه تبلت کوچک اپل باعث نگرانی این شرکت شده است.

به گزارش افکارنیوز،  فارس به نقل از بلومبرگ، این تبلت که آی پد مینی نام دارد مجهز به نمایشگر ۷ اینچی کوچک تر و ارزان قیمت تر از آی پد است.

گفته می شود که این تبلت در مجموع قوی تر از تبلت های ۷ اینچی مایکروسافت و گوگل بوده و با این حساب اپل توانسته نقشه های این دو شرکت برای رقابت با خود را نقش بر آب کند.

در حالی که مدل فعلی آی پد ۹.۷ اینچی است، مدل آینده آن ۷ یا ۸ اینچی خواهد بود. منابع نزدیک به اپل می گویند این شرکت برنامه های خود را در این زمینه در ماه اکتبر عملی خواهد کرد. همچنین بعید است که این مدل از آی پد مجهز به نمایشگرهای دارای دقت بالایی باشد که در آی پد عرضه شده در ماه مارس در نظر گرفته شده بود.

در حالی که کیندل آمازون و نکسوس ۷ گوگل هر یک ۱۹۹ دلار قیمت دارند، بعید است اپل آی پد مینی خود را با قیمتی بیشتر روانه بازار کند. از زمان عرضه آی پد در آوریل سال ۲۰۱۰ شرکت اپل یکه تاز بازار بوده و ۶۱ درصد از کل بازار رایانه های لوحی را از آن خود کرده است. درآمد این شرکت از محل عرضه آی پد در سال ۲۰۱۲ بیش از ۶۶.۴ میلیارد دلار پیش بینی شده است.
:: برچسب‌ها:
ن : حمید رضاکمالی زاده
ت : ۱۳٩۱/٤/۳٠
نظرات ()
ضربه ، آب، نوسانات برق و ... همه این موارد باعث می شوند که عمر فلش مموری شما کوتاه شود اما باید بدانید یکی از نکات مهم در نگهداری فلش مموری ها این است که به هنگام خارج کردن آن از پورت USB آن را Safe Remove کنید.

افکارنیوز، برخلاف تصور برخی افراد مبنی بر بیهوده بودن این کار،انجام Safe Remove فواید بسیاری دارد .

 
وقتی یک فلش USB را به رایانه متصل و روی آن چیزی کپی می کنید، درواقع ممکن است قسمتی از اطلاعات مربوط به این نقل و انتقال داده ها روی RAM رایانه ذخیره شود که با Safe to Remove کردن، درواقع به سیستم می گویید دیگر نیازی به اطلاعات روی RAM نیست و سیستم با پاک کردن این اطلاعات، اجازه می دهد فلش را از رایانه جدا کنید.

ممکن است در ویندوز۷ یا ویندوز ویستا چراغ چشمک زن فلش خاموش نشود. در صورتی که اغلب در ویندوز XP با Safe to Remove کردن، این چراغ خاموش می شود. این چراغ اگر در حال چشمک زدن باشد، نشان دهنده این است که سیستم در حال خواندن یا کپی اطلاعات روی فلش است و چراغ ثابت نشان دهنده این است که هیچ اطلاعاتی بین فلش و سیستم رد و بدل نمی شود.

پس اگر دیدید که چراغ فلش در حال چشمک زدن است، به هیچ وجه آن را از رایانه جدا نکنید.البته می توان تنظیماتی را انجام داد تا برای جداکردن فلش از رایانه، نیازی به Safe to Remove نباشد.با اجرای این ترفند،با بیرون کشیدن فلش،خود ویندوزآن را به طور خودکار Safe to Removeمی کند.

برای این کار My Computer را باز و روی آیکن فلش راست کلیک کنید و وارد Properties شوید. در تب Hardware، روی Change Settings کلیک کنید تا وارد پنجره دیگری شوید. در این قسمت اگر تیک Enable write caching on the device را بردارید، دیگر برای جداکردن فلش از رایانه، نیازی به Safe to Remove کردن آن ندارید. با این کار در حقیقت نوشتن و خواندن اطلاعات روی فلش با کارآیی پایین تری انجام خواهد شد، ولی این افت کیفیت به قدری نامحسوس است که می توان آن را نادیده گرفت و در عمل هیچ تغییری را احساس نخواهید کرد.
:: برچسب‌ها:
ن : حمید رضاکمالی زاده
ت : ۱۳٩۱/٤/۳٠
نظرات ()
شرکت ژاپنی فوجیتسو، گوگل را به علت استفاده بدون اجازه از اختراعات ثبت شده انحصاری خود تحت پیگرد قانونی قرار داده است.

به گزارش افکارنیوز، فارس به نقل از لاو۳۶۰، این شکایت در اصل بر علیه Motorola Mobility طرح شده که تا چند ماه قبل یکی از واحدهای شرکت موتورولا محسوب می شد، اما با توجه به خرید آن از سوی گوگل، مدیران این شرکت باید پاسخگوی اتهامات طرح شده باشند.

حق اختراعات ثبت شده ای که فوجیتسو مدعی مالکیت آنهاست، چهار مورد بوده و مربوط به فناوری های عکاسی و فیلم برداری هستند. فوجیستو می گوید ابتدا تلاش کرده از طریق مذاکره این اختلافات را حل و فصل کند، اما چون به نتیجه نرسیده برای کسب نتیجه به شکایت روی آورده است.

این شرکت اعلام کرده که موتورولا در تعدادی از گوشی های هوشمند و تبلت های خود از فناوری های مذکور استفاده کرده که از جمله آنها می توان به Droid X، Razr، Razr Maxx، Droid Bionic و Xoom اشاره کرد. فوجیستو می گوید موتورولا و شرکت مادر آن گوگل باید به همین علت خسارت مالی قابل ملاحظه ای پرداخت کنند، هر چند رقم درخواستی از سوی این شرکت در رسانه ها اعلام نشده است.
:: برچسب‌ها:
ن : حمید رضاکمالی زاده
ت : ۱۳٩۱/٤/۳٠
نظرات ()

به گزارش افکارنیوز به نقل از برسام، گوگل به تازگی سرویسی را طراحی کرده که به کاربران برخی کشورهای آفریقایی نظیر کنیا،نیجریه و غنی کمک می کند که ایمیل های خود را از طریق اس ام اس دریافت کنند. با این سرویس دیگر نیازی به داشتن گوشی های هوشمند و یا اینترنت نیست.این کاربران فقط کافیست یک تنظماتی را در جیمیل خود انجام دهند تا بعد از آن ایمیل های خود را از طریق پیامک دریافت نمایند.

این سرویس چگونه کار می کند؟

جیمیل با فوروارد کردن ایمیل ها به شماره تلفن همراه شخص کاربر ایمیل مورد نظر را ارسال می کند و کاربر قادر است در بین پیام های خود آن را بخواند،همچنین کاربر قادر است از طریق همان گوشی اقدام به ارسال ایمیل نماید که به نحوی کارایی کاربران را افزایش داده و مخاطبین را راضی نگه داشته است.
:: برچسب‌ها:
ن : حمید رضاکمالی زاده
ت : ۱۳٩۱/٤/۳٠
نظرات ()
:: برچسب‌ها:
ن : حمید رضاکمالی زاده
ت : ۱۳٩۱/٤/٢٩
نظرات ()

به گزارش افکارنیوز به نقل از ایسنا، آنتونین هولی که نقش مهمی را در تولید داروهای اچ‌آی‌وی و ایدز ایفا کرده، در روز دوشنبه(۲۶ تیر) مصادف با تائید اولین داروی مقابله با ویروس ایدز توسط قانونگذاران بهداشت آمریکا که وی در تولید آن سهم بسزایی داشته، درگذشت.

داروی ترووادا از ایجاد عفونت در افرادی که در معرض خطر بالای ابتلا به ویروس مسبب بیماری ایدز هستند، جلوگیری می‌کند.

این قرص شامل داروی Viread بوده که هولی با همکاری یک ویروس‌شناس برای درمان ویروس اچ‌آی‌وی آنرا تولید کرده بود.

هولی که چندین جایزه معتبر از جمله جایزه علوم دکارت اتحادیه اروپا را در سال ۲۰۰۱ دریافت کرده بود، همچنین در تولید داروی Vestide برای درمان تینیت در بیماران مبتلا به ایدز و Hepsera در درمان هپاتیت بی کمک کرده است.

این دانشمند چک در پی مبارزه با یک بیماری طولانی‌مدت ناشناخته درگذشت.

زدنک هاولاس، رئیس سابق موسسه شیمی آلی و بیوشیمی در آکادمی علوم چک که برای ۲۲ سال از همکاران هالی در این موسسه بود، اظهار کرد: مرگ هولی یک فقدان بزرگ است. وی در میان بزرگتریزن دانشمندان و شیمیدانان بوده و خواهد بود.

هاولاس همچنین افزود: وی از یک استعداد خاص برای مشاهده یک ساختار شیمیایی و اظهار نظر سریع در مورد ارزشمند بودن کار بیشتر بر روی آن و امکان تاثیرگذاری آن برخوردار بود.

هولی تحت قوانین کمونیستی کشور چکسلواکی سابق، از نظارت بر دانشجویان محروم شده و به تنهایی و با همکاری یک تکنسین به کار خود ادامه می‌داد.

پس از سقوط رژیم کمونیستی در سال ۱۹۸۹ وی اجازه یافت که تیم خود را تشکیل داده و در دانشگاههای چک به سخنرانی پرداخت. در سال ۲۰۰۸ وی موفق به دریافت رتبه استاد افتخاری در دانشکده شیمی دانشگاه منچستر در انگلیس شد.
:: برچسب‌ها:
ن : حمید رضاکمالی زاده
ت : ۱۳٩۱/٤/٢٩
نظرات ()
شرکت اچ‌تی‌سی به رغم شکست چندباره در بازار تبلت قصد دارد تا به زودی با تبلت جدیدی وارد بازار شود.
 
 

 به گزارش سرویس علمی فناوری جام نیوز (July 19)، در بازار تبلت جهان با وجود شرکت‌هایی همچون اپل و سامسونگ هیچگاه نامی از شرکت HTC به طور جدی به میان نیامده است.
:: برچسب‌ها:
ن : حمید رضاکمالی زاده
ت : ۱۳٩۱/٤/٢٩
نظرات ()
این غذا موجب تجمع چربی در روده و بروز سوء هاضمه می شود و در ماه مبارک امسال چندان توصیه نمی شوند.
 
 

 

به گزارش سرویس علمی فناوری جام نیوز (July 19)، آش های سنگین و پر چرب موجب تجمع چربی در روده و بروز سوء هاضمه می شود و در ماه مبارک امسال چندان توصیه نمی شوند.
:: برچسب‌ها:
ن : حمید رضاکمالی زاده
ت : ۱۳٩۱/٤/٢٩
نظرات ()

به گزارش افکارنیوز به نقل از دنیای اقتصاد، بازار لپ‌تاپ طی دو هفته اخیر، میزبان میهمانان جدیدی بوده است که کمتر کسی تصور ورود سریع این محصولات را آن هم در چنین اوضاع و احوالی به بازار می‌کرد.

لپ‌تاپ‌های مجهز به پردازنده‌های نسل سوم اینتل Ivy Bridge که اکثرا اولترا بوک‌ها را شامل می‌شوند و همچنین mac book pro‌های مجهز به صفحه نمایش retina از جدیدترین لپ‌تاپ‌هایی هستند که طی دو هفته اخیر وارد بازار شده‌اند.

به گفته فعالان بازار، این محصولات جدید اکثرا در رده‌های کاربری حرفه‌ای هستند و ورود چنین محصولاتی تاثیر چندانی در روند تقاضا در بازار لپ‌تاپ نخواهد داشت.در این بخش ما به معرفی بیشتر این تکنولوژی‌های جدید و لپ‌تاپ‌های مبتنی بر این تکنولوژی‌ها می‌پردازیم:
:: برچسب‌ها:
ن : حمید رضاکمالی زاده
ت : ۱۳٩۱/٤/٢٩
نظرات ()

رییس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات ناجا ضمن تشریح آخرین اقدامات صورت گرفته در مورد پرونده هک شرکت نفت، گفت: آمریکا در خصوص مالکان IPهای مورد استفاده شده سکوت کرده است.
سردار کمال هادیانفر روز پنجشنبه در حاشیه همایش روسای پلیس فتای سراسر کشور و در جمع خبرنگاران گفت: بیش از 15 ماه از عمر پلیس فتا می‌گذرد و در این مدت ما شاهد رشد تصاعدی جرایم در فضای مجازی بوده‌ایم.
وی افزود:‌ در سال 89 که وظیفه رسیدگی به جرایم در حوزه اینترنت بر عهده پلیس آگاهی ناجا بود، 1035 فقره پرونده وقوع تشکیل شد که از این میان 320 فقره پرونده منجر به کشف شد.
به گفته رییس پلیس فتای ناجا، در سال 90 میزان رشد وقوع به 4009 فقره پرونده افزایش یافت و این در حالیست که میزان کشف پرونده‌ها در سال گذشته 57 درصد بود.
هادیانفر همچنین اظهار کرد: در 15 ماهی که از عمر پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات می‌گذرد، 5324 فقره پرونده وقوع در پلیس فتا تشکیل شده است و میزان کشفیات نیز به 60 درصد رسیده است.
وی با بیان اینکه پلیس فتا مشکلی در تخصص پرسنل و کارکنان ندارد، بلکه مشکل اصلی موانعی است که در کشور وجود دارد، درباره این موانع گفت: این موانع در مورد میزان دسترسی‌هاست که با هماهنگی‌های انجام شده این مشکلات در حال مرتفع شدن است.
:: برچسب‌ها:
ن : حمید رضاکمالی زاده
ت : ۱۳٩۱/٤/٢٩
نظرات ()
حملات سایبری جدید؛ این دفعه با بدافزار “مهدی” !؟

طی ۴۸ ساعت گذشته، شرکت امنیتی Kaspersky و شرکت اسرائیلی Seculert خبر از کشف حملات سایبری جدیدی داده اند که از یک بدافزار جاسوسی جدید استفاده می کند.
به گزارش ایتنا از شرکت مهندسی شبکه گستر، بر اساس عبارات و کلماتی که در برنامه (source) این بدافزار مشاهده شده و همچنین فایل‌های مخربی که بر روی کامپیوتر آلوده ایجاد می‌کند، نام “مهدی” یا Mahdi و یا Madi به آن داده شده است.
:: برچسب‌ها:
ن : حمید رضاکمالی زاده
ت : ۱۳٩۱/٤/٢٩
نظرات ()

درست در ۷ ماه و ۷ روزگی انتصاب حسن علیزاده رئیس مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه‌های دییجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در اتاق کار کوچک و مستطیل شکل او در این مرکز با وی به گفت‌وگو نشستیم. سوال‌های زیادی درباره حضور وزارت ارشاد و به طور خاص این مرکز در عرصه فناوری اطلاعات و ارتباطات داشتیم.
سوال‌هایی که تعدادی از آنها علیرغم مصاحبه دو ساعته‌مان با وی فرصتی برای مطرح شدن نیافتند.
او با صبر و حوصله به سوال‌های مطرح شده پاسخ داد و در خلال مصاحبه موضوعاتی که خود تمایل به طرح آنها داشت را نیز مطرح کرد.

وب‌سایت‌ها پروانه فعالیت می‌گیرند
:: برچسب‌ها:
ن : حمید رضاکمالی زاده
ت : ۱۳٩۱/٤/٢٩
نظرات ()
وقتی پای سلامت در میان است مردان از زنان عقب می مانند. مردان در مقایسه با زنان در سنین پایین تری می میرند، در طول عمرشان ۱۰ سال زودتر از زنان در معرض شمار فراوانی از حملات قلبی و سکته مغزی قرار می گیرند.
 
 

شمار خودکشی های منجر به مرگ در مردان چند برابر زنان است. تعداد بسیار بیشتری از مردان نسبت به زنان در حوادث رانندگی کشته می شوند و… تفاوت های زیست شناختی ممکن است توضیح دهنده برخی از این تفاوت ها باشد. عقیده بر این است که مردان به این خاطر در سنین پایین تری دچار بیماری قلبی می شوند که از اثر حفاظتی استروژن، هورمون جنسی زنانه، بهره نمی برند.
:: برچسب‌ها:
ن : حمید رضاکمالی زاده
ت : ۱۳٩۱/٤/٢٩
نظرات ()
بررسی های یک محقق هلندی از برخی مطالعات نشان داده است که افراد مسن با ورزش آیروبیک قدرت مغزشان افزایش می یابد.
 
 

1. اسیدهای چرب امگا 3 که درمواد غذایی چون گردو،ماهی های چرب مانند ماهی آزاد و ساردین موجودند. این اسیدها به افزایش قدرت مناطقی از مغز که برخلق وخو نظارت دارند ، منجر می شوند.
:: برچسب‌ها:
ن : حمید رضاکمالی زاده
ت : ۱۳٩۱/٤/٢٩
نظرات ()

. گودال آبی بزرگ، بلیز
:: برچسب‌ها:
ن : حمید رضاکمالی زاده
ت : ۱۳٩۱/٤/٢٩
نظرات ()

چندتا عکس خوشگل و باحال گذاشتم که امیدوارم خوشتون بیاد

.

.

.

.
:: برچسب‌ها:
ن : حمید رضاکمالی زاده
ت : ۱۳٩۱/٤/٢٩
نظرات ()
خوب است بدانید که استفاده از کامپیوتر حتی یک ساعت هم، برای محیط زیست ضرر دارد. چه برسد به یک روز. نه بدلیل استفاده از قطعات پلاستیکی ساخته شده در آن، بلکه استفاده از زنجیره ذغال سنگی که در قطعات مورد استفاده قرار گرفته است.
 :: برچسب‌ها:
ن : حمید رضاکمالی زاده
ت : ۱۳٩۱/٤/٢۸
نظرات ()

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از بدافزار جدید که حریم شخصی کاربران و دستگاه های مختلف کشور را هدف قرار می دهد خبر داد و گفت: این بدافزار با حروف لاتین 'mahdi' بصورت ورد و پاورپوینت دارای محتوای به زبان فارسی است که با بازشدن آن عملیات تخریبی و جاسوسی خود را آغاز می کند.
به گزارش ایرنا 'رضا تقی پور' در حاشیه دیدارهای مردمی رییس جمهوری و اعضای هیات دولت در شهرری به خبرنگاران ایرنا و ایسنا گفت: با توجه به اینکه روز به روز به حجم اطلاعات دستگاه های اجرایی و مردم در پایگاه های اینترنتی و رایانه ها افزایش می یابد، دشمنان نسبت به این اطلاعات طمع کرده و به دنبال جمع آوری اطلاعات مورد نیاز هستند.
وی ادامه داد: آنها بدافزارهایی به شیوه هایی مختلف به منظور کسب اطلاعات بصورت فایل های ورود و شیوه های مختلف به کاربرانی در کشورمان ارسال می کنند.
:: برچسب‌ها:
ن : حمید رضاکمالی زاده
ت : ۱۳٩۱/٤/٢۸
نظرات ()

به دنبال اقدام اخیر سایت گوگل مبنی بر استفاده نکردن از نام «خلیج فارس» در موتور جستجوی خود، محسن رضایی ـ دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام ـ نامه‌ای اعتراض‌آمیز خطاب به «لری پیج» ـ مدیرعامل شرکت گوگل ـ نوشته است.
به گزارش (ایسنا)، متن این نامه به شرح زیر است:
«جناب آقای دکتر لری پیج
مدیرعامل محترم شرکت گوگل
طی ماه‌های اخیر در سایت گوگل نسبت به «خلیج فارس» که در قلب ملت ایران جای دارد تحریف‌هایی صورت گرفته است که درصدد برآمدم این نامه را برای شما و مخاطبان گوگل در اختیار افکار عمومی قرار بدهم که هم جنابعالی اقدام شایسته‌ای انجام دهید و هم مردم جهان بدانند که اسناد و مدارک اثبات خلیج فارس مربوط به تاریخ بشریت و غیرقابل انکار است.
:: برچسب‌ها:
ن : حمید رضاکمالی زاده
ت : ۱۳٩۱/٤/٢۸
نظرات ()

محمد‌حسین برخوردار در پاسخ به این سؤال که گفته می‌شود مدیران سامسونگ در تهران هستند گفت: من هم این موضوع را شنیده‌ام ولی می‌دانم که مدیران سامسونگ با هدف تجارت نیامده‌اند و اهداف دیگری دارند.
وی افزود: شرکت سامسونگ یک شرکت هلدینگ بسیار بزرگ است که در بخش‌های لوازم خانگی تولید تلویزیون، مانیتور، موبایل، هواسازها‌، توربین‌ها، محصولات شیمیایی، محصولات پتروشیمی، محصولات ساختمانی و قطعات خودروسازی فعالیت می‌کنند.
رئیس مجمع عالی واردات در پاسخ به این سؤال که گفته می شود که شما از شرکای تجاری سامسونگ هستید گفت: شرکت ما فقط در زمینه تولید تلویزیون و مانیتور به صورت ساخت داخل و با استفاده از پتانسیل نیروهای داخلی اقدام به تولید می‌کند و ما در واقع این صنعت را در کشور بومی کرده‌ایم و به زعم مدیران سامسونگ تولیداتی که در داخل ایران صورت می‌گیرد از خیلی از کشورهای دیگر با کیفیت‌تر است.
به گزارش فارس، پس از اعمال تحریم‌های نفتی اتحادیه اروپا علیه ایران، شرکتهای نفتی کره ای هم اعلام کرده بودند که نفت ایران را نمی خرند، درپی این مساله مسئولان ایرانی تهدید کردند که تمامی روابط تجاری ایران با کره را متوقف خواهند کرد که این تهدید ایران موجب عقب نشینی کره‌ای ها از تحریم نفتی شده است. در همین راستا شرکتهای کره‌ای اخیراً سفرهایی را به ایران داشته اند.
:: برچسب‌ها:
ن : حمید رضاکمالی زاده
ت : ۱۳٩۱/٤/٢۸
نظرات ()

محققان دانشگاه میشیگان برنامه نرم افزاری جدیدی برای گوشی آی‌فون طراحی و تولید کرده اند که قادر است سرطان پوست را تشخیص دهد.
به گزارش موبنا، با ارایه برنامه جدید برای گوشی آی‌فون اپل می توان با یک روش ساده بیماری خطرناک سرطان پوست را شناسایی کرد.
بر این اساس لازم است با استفاده از دوربین تلفن همراه 32 عکس از نقاط مختلف پوست گرفته و سپس این نرم افزار قادر است مشکل پوستی را تشخیص دهد.
این برنامه که UM Skin check نام دارد با بررسی احتمال بروز سرطان، به کاربر یادآوری می کند که به طور منظم از پوست خود عکسبرداری کند تا در صورت بروز، سرطان پوست را به سرعت شناسایی کند و نمونه هایی از تغییرات جسمی در بافت ها را نشان دهد.
بر اساس این گزارش، 90 درصد از جدی ترین نوع سرطان پوست با چشم غیرمسلح و بدون نیاز به سی تی اسکن قابل رویت و تشخیص است.
:: برچسب‌ها:
ن : حمید رضاکمالی زاده
ت : ۱۳٩۱/٤/٢۸
نظرات ()
اگر سری به صفحه فروش کنسول بازی اندرویدی OUYA در سایت کیک-استارتر بزنید، مشاهده می کنید که تنها طی هفت روز، بیش از ۳۸ هزار دستگاه فروش داشته و تاکنون درآمد 4‪.‬8 میلیون دلاری را برای سازندگانش به ارمغان آورده است.
 :: برچسب‌ها:
ن : حمید رضاکمالی زاده
ت : ۱۳٩۱/٤/٢۸
نظرات ()

ه گزارش سرویس علمی فناوری جام نیوز (July 18)، با اینکه موزیلا اخیراً جنگ مرورگرها را به گوگل باخته و گوگل کروم توانست از سد فایرفاکس بگذرد اما کماکان فایرفاکس یکی از محبوب‌ترین مرورگرهای جهان محسوب می‌شود و امروز موزیلا نسخه چهاردهم از این مرورگر محبوب را برای کاربرانش عرضه کرد.

به نوشته فارنت، این بار نیز مانند دفعات قبل شاهد تغییرات اساسی و بنیادی در ساختار فایرفاکس نیستیم و به جای آن چندین تغییر کوچک را در این مرورگر می بینیم:

 

- اولین تغییر در روباه آتشین چهاردهم استفاده پیش‌فرض از پروتکل امن HTTPS در جستجوهای گوگل است که باعث امنیت بیشتر در جستجو شده اما شاید کمی از سرعت آن مخصوصاً برای کاربران ایرانی بکاهد.

- تغییر دوم برای کاربران Mac OS X Lion است که بالاخره می‌توانند از حالت Full Screen یا تمام صفحه در این مرورگر لذت ببرند.

- تغییر بعدی کامل کردن خودکار آدرس در نوار آدرس است؛ چیزی که نمونه آن را در گوگل کروم دیده بودیم.

- پلاگین‌ها را می‌توان از about:config طوری تنظیم کرد که تنها با کلیک فعال شوند.

- همچنین Pointer Lock API در نسخه 14 به تشخیص پوینتر موس در بازی‌ها کمک می‌کند.
:: برچسب‌ها:
ن : حمید رضاکمالی زاده
ت : ۱۳٩۱/٤/٢۸
نظرات ()

 

28 تیر 1391 - مهر- براساس گزارشهای منتشر شده آی فن بعدی قرار است از فناوری استفاده کند که موجب می شود این تلفن هوشمند باریکتر از آی فنهای پیشین عرضه شود.

راساس گزارشهایی که به نقل از افراد آگاه با این موضوع منتشر شده است، فناوری تولید آی فن با ضخامت اندک درحال حاضر توسط چند شرکت ژاپنی چون شارپ، ژاپن دیسپلی و ال جی دیسپلی ساخته می شود که تولید انبوه این صفحات را برای آی فن با استفاده از فناوری "درون سلولی" انجام می دهند.

استفاده از فناوری " درون سلولی" به این معنا است که شرکت تایوانی وینتک و شرکت تی پی کی تایلند که لایه صفحه لمسی آی فن 4S را تولید کرده بودند، برای ساخت آی فن آینده سفارشی از شرکت اپل دریافت نکرده اند.

گفته می شود که این فناوری در حسگرهای لمسی از صفحه LCD استفاده کرده و موجب شده که دیگر نیازی به وجود یک لایه صفحه لمسی نباشد.

براساس اظهارات هیروشی هایاسه تحلیل گر دیسپلی سرچ، فقدان این لایه موجب می شود که این تلفنهای هوشمند باریکتر باشند و کیفیت تصاویر آنها ارتقا یابد.

اپل تاکنون در این رابطه اظهار نظر نکرده است.:: برچسب‌ها:
ن : حمید رضاکمالی زاده
ت : ۱۳٩۱/٤/٢۸
نظرات ()

شاید برای شما هم پیش آمده که در مکانی باشید و امکان مکالمه با نهاد و یا سازمان مربوطه را برای ارائه درخواست شکایت و یا بیان مشکلات و یا آگاهی از اطلاعات ضروری نداشته باشید. 


به گزارش ایتنا از ایسنا، شرکت مخابرات ایران امکانی را برای تعدادی از سازمان‌های خدمات‌رسان به مردم فراهم کرده است تا برای برطرف شدن برخی مشکلات شهری به شماره‌های مشخص شده به این نهادها پیامک ارسال و اطلاعات مربوطه را دریافت کنند.

مشترکان می‌توانند برای درخواست رسیدگی به مشکلات شهری (شهرداری) به شماره تلفن ۳۰۰۰۱۳۷ پیامک ارسال کنند.
همچنین مشترکان خواستار رهگیری نامه پستی می‌توانند ابتدا حرف R و بعد شماره روی رسید پستی را به شماره ۲۰۰۰۴۴۱ ارسال کنند.

اطلاعات پرواز با ارسال پیامک فرمت filight – cod به شماره ۲۰۰۰۴۴۴ و همچنین نرخ ارزهای رایج با فرمت currency-name به شماره ۲۰۰۰۴۴۴ قابل دریافت هستند.

اطلاع‌رسانی تخلف تاکسی در صورتی که شماره پلاک ماشین به شماره ۳۰۰۰۴۲۴۶ ارسال شود، امکان‌پذیر است.
همچنین اخذ خلافی ماشین با ارسال عدد عمودی کنار کارت ماشین به شماره ۳۰۰۰۵۱۵۱ ممکن می‌شود و برای استعلام کارت سوخت می‌توان عدد عمودی کنار کارت ماشین را به شماره ۳۰۰۰۵۰۵۰ ارسال کرد.

مشترکان برای اطلاع از اوقات شرعی نیز می‌توانند به شماره ۲۰۰۰۹۱۶ پیامک ارسال کرده و از اوقات شرعی باخبر شوند. 

برای دریافت اطلاعات هوا، پیش‌شماره شهر مورد نظر را بدون وارد کردن صفر به شماره ۱۰۰۰۳۰۵ ارسال کرده و از اطلاعات آن باخبر شوید.

اگر می‌خواهید درباره بازی، سرگرمی و مکان‌های دیدنی اطلاعات دریافت کنید، برای اطلاع از مکان‌های دیدنی هر شهر به شماره ۱۰۰۰۳۹۴، و مسافت بین شهرها ۱۰۰۰۳۹۶، آخرین بازی‌های کامپیوتری ۱۰۰۰۴۰۰ و جدیدترین نرم‌افزارها به شماره ۱۰۰۰۴۰۱ پیامک ارسال کنید.

همچنین درصورت نیاز به اطلاع از ساعت کشورها باید نام کشور را به شماره ۱۰۰۰۳۹۲ ارسال کنید.
:: برچسب‌ها:
ن : حمید رضاکمالی زاده
ت : ۱۳٩۱/٤/٢۸
نظرات ()
این برنامه همچنین می تواند به صورت هوشمند عمل کند یعنی به دنبال عباراتی می گردد که پیش از این در گفت وگوهای مجرمان گزارش شده است.
 
 

 

به گزارش سرویس علمی فناوری جام نیوز (July 17)، فیس بوک و سایر پلت فرم‌های اجتماعی چت‌های کاربران خود را به منظور جلوگیری از اعمال مجرمانه نظاره کرده و اگر کوچکترین رفتار مشکوکی را مشاهده کنند، آن را به پلیس اطلاع خواهند داد.
:: برچسب‌ها:
ن : حمید رضاکمالی زاده
ت : ۱۳٩۱/٤/٢۸
نظرات ()

 روز سه شنبه یاهو اعلام کرد که ماریسا مایر به سمت مدیر عاملی این شرکت انتخاب شده است. این سومین شخصی است که در طی ۱ سال، مدیریت یاهو را بر عهده می‌گیرد.
به گزارش خبرگزاری رویترز از سانفرانسیسکو، خانم مایر پیش از این انتصاب، در گوگل سمتی مدیریتی داشته است.
مایر ۳۷ ساله به عنوان مدیر بخش نقشه برداری و جغرافیایی گوگل فعالیت می‌کرد. همچنین چند سالی سمت مدیریت موتور جستجوی این شرکت بر عهده داشت. مایر از سال ۱۹۹۹ در گوگل فعالیت می‌کرد و اولین خانم مهندسی بود که به استخدام گوگل درآمده بود.
مایر قبل از گوگل چندماهی را نیز در شرکت وال مارت گذرانده بود.
این انتخاب باعث تعجب بسیاری از ناظران شده است. آن‌ها پیش بینی می‌کردند که آقای رن لوینسون که از ماه می‌ به طور موقت پس از درگیری‌های یاهو با اسکات تامپسون، مدیر اخراجی این شرکت بر سر رزومهٔ کاری‌اش، زمام امور را دست داشت، به عنوان مدیر عامل یاهو انتخاب شود. اتفاقی که پیش از این برای اسکات افتاده بود و او از ماه سپتامبر به عنوان جانشین بارتز و با سمت مدیر عاملی در یاهو فعالیت می‌کرد.
:: برچسب‌ها:
ن : حمید رضاکمالی زاده
ت : ۱۳٩۱/٤/٢۸
نظرات ()

27 تیر 1391 - آی تی ایران - در حالی که زمزمه های آغاز ساخت آیفون جدید شروع شده حالا بسیاری از اپراتورها خود را برای سیم کارت های جدید نانو که در این نسخه از آیفون به کار می‌رود آماده میکنند.

آیفون ۵ اولین آیفونی خواهد بود که از نانو سیم کارت استفاده میکند سیم کارتی که با فرمت جدید تولید می‌شود و بسیار کوچک‌تر از میکروسیم کارتی است که هم اکنون در آیفون ۴ اس به کار می‌رود.

به گزارش فایننشال تایمز گزارشها نشان میدهد که شبکه‌های اروپایی در حال سفارش سیم کارتهای جدید هستند که گفته میشود ۴۰ درصد از میکروسیم کارتی که اولین بار در سال ۲۰۱۰ در آی پد دیده شد، کوچکت تر است.

میکروسیم کارت که ابتدا روی اپل به کار رفت دو سال طول کشیده که آرام آرام روی گوشی های دیگر به کار رود مثلا الان سامسونگ گالاکسی اس ۳ ، اچ تی سی وان ایکس و نوکیا لومیا ۸۰۰ و ۹۰۰ از آن جمله اند که از میکروسیم کارت پشتیبانی میکنند.

اپل پیش از این توانسته بود در رقابت با نوکیا ، بلک بری و موتورولا استاندارد جدید نانو خود را در استاندارد شبکه‌های اروپایی تصویب کند.

سیم کارت جدید حالا البته مشکلات جدیدی را برای برخی کاربرانی ایجاد میکند که شبکه های مخابراتی آنها از آیفون ۵ پشتیبانی نمیکند.
:: برچسب‌ها:
ن : حمید رضاکمالی زاده
ت : ۱۳٩۱/٤/٢۸
نظرات ()

به گزارش افکارنیوز به نقل از مهر، برنامه آفیس مایکروسافت که بیش از یک میلیارد کاربر در سراسر جهان دارد و در ۹۰ درصد رایانه ها نصب شده است، سالانه ۱۵ میلیارد سود برای این شرکت به همراه می آورد.

شب گذشته استیو بالمر مدیر اجرایی مایکروسافت طی یک نشست خبری در سانفرانسیسکو نسخه جدید این برنامه با عنوان Office ۲۰۱۳ را که انتظار نمی رود پیش از سال آتی میلادی عرضه شود، رونمایی کرد.

براساس اظهارات مدیر اجرایی مایکروسافت این نرم افزار نسل جدیدی است که برخی از ویژگهای نسخه های قبلی را دربرگرفته اما از زیبایی برخوردار است که در ویندوز ۸ و ویندوز تلفنهای هوشمند ارائه کرده ایم و همانقدر که دانشجویان، خانواده های پرمشغله و سایر کاربران می توانند از آن استفاه کنند، کارآیی این نرم افزار در بخش اداری نیز جالب توجه است.استیو بالمر مدیر اجرایی مایکروسافت آخرین نسخه از نرم افزار آفیس را نشان می دهد
:: برچسب‌ها: رونمایی از نسخه جدید مایکروسافت, 27/4/1391
ن : حمید رضاکمالی زاده
ت : ۱۳٩۱/٤/٢٧
نظرات ()

ز اول مرداد ماه همه مشترکین همراه اول می توانند به ازای 5 دقیقه مکالمه تا 55 دقیقه مکالمه رایگان داشته باشند.
به گزارش موبنا،در طرح ویژه ماه مبارک رمضان(55+5)تمامی مشترکین همراه اول از 31 تیرماه تا 28 مردادماه جاری می توانند از امتیازات طرح استفاده کنند و از 55 دقیقه مکالمه رایگان به ازای مکالمات بالای 5 دقیقه بهره مند شوند.
همه مشترکین همراه اول دائمی و اعتباری می توانند با ارسال پیامک خالی به 8055 جهت ثبت نام در طرح فوق اقدام کنند لازم به ذکر است،این طرح صرفاً برای مکالمات درون شبکه،یعنی تماسهای همراه اول و تلفن ثابت بوده و برای مکالمات خارج از شبکه(ایرانسل- ام.تی.ان و تالیا)نمی باشد.
لازم به ذکر است در هر تماس درون شبکه به همراه اول و تلفن ثابت بیش از 5 دقیقه فقط هزینه 5 دقیقه اول مکالمه محاسبه و پس از دقیقه پنجم تا 55 دقیقه مکالمه رایگان است.
مشترکین جهت اطلاع از میزان تخفیف بهره مند شده می توانند عدد یک را به شماره 8055 پیامک کنند.
:: برچسب‌ها:
ن : حمید رضاکمالی زاده
ت : ۱۳٩۱/٤/٢٧
نظرات ()

با دانلود این مرورگرهای رایگان جاوا می توانید گردش در وب سریعتر و دسترسی به اینترنت کارآمدتری داشته باشید.
مرورگرهای رایگان جاوا به خاطر سهلوت در استفاده از سوی بسیاری از مردم شناخته شده است. در این جا می خواهیم چهار مرورگر رایگان جاوا را که از مقبولیت خوبی در سرتاسر جهان برخوردار هستند برای شما معرفی نماییم:
مرورگر وب Opera Mini: مزایای زیادی در استفاده از این مرورگر وجود دارد. یکی از اصلی ترین مزایای آن اینست که در حین استفاده از آن می توانید از زبانه های قابل مشاهده آن برای انجام وب گردی آسانتر و سریع تر استفاده کنید. سیستم عامل های سازگار با این مرورگر عبارتند از: جاوا، آندروید، سیمبیان، بلک بری، سیستم عامل iOS.
مرورگر UC: این مرورگر از فناوری فشرده سازی صفحه استفاده می کند، از این رو ضمن دسترسی سریعتر به نمایش سریعتر نتایج نیز می پردازد. یکی از بهترین ویژگی هایی که UC Browser برای شما فراهم می آورد قابلیت هماهنگ سازی برنامه دانلود منیجر فایل Resume است، که در حین دانلود در صورت قطع اتصال، عملیات دانلود را ادامه می دهد. سیستم عامل های سازگار با این مرورگر عبارتند از: آندروید، iOS و می تواند در آی پد هم مورد استفاده قرار گیرد.
Skyfire: این مرورگر انحصاری تلفن های هوشمند است که برترین قابلیت ها و سرعت را فراهم می آورد. حتی از Adobe Flash player و صفحات فشرده پشتیبانی می کند از اینرو دیگر نیازی به انتظار طولانی برای مشاهده صفحات مورد علاقه تان ندارید. سیستم عامل های سازگار با این مرورگر عبارتند از: آندورید و iOS.
به گزارش پایگاه خبری فن آوری اطلاعات ایران از Ciol، مرورگر Opera Mobile: یکی از بدیع ترین های اپرا، Opera Mobile است که به خوبی Opera Mini عمل می کند. در صورت استفاده این مرورگر بر روی تلفن های هوشمند با قابلیت اتصال وای- فای می توانید بهترین و سریعترین عملکرد را از این مرورگر انتظار داشته باشید.
:: برچسب‌ها:
ن : حمید رضاکمالی زاده
ت : ۱۳٩۱/٤/٢٧
نظرات ()

به گزارش افکارنیوز به نقل از ایسنا، محققان دانشکده هنر و علوم دانشگاه «Syracuse» با استفاده از علم نانو، روش جدیدی برای استفاده از نور طبیعی تولید شده توسط کرم‌های شب‌تاب (لومینسانس زیستی) یافته‌اند. با استفاده از نتایج این تحقیق می‌توان سامانه‌هایی تولید کرد که کارایی آنها ۲۰ تا ۳۰ برابر بیشتر از سامانه‌های قبلی است.

مسأله مهم، اندازه و ساختار نانومیله‌های کوانتومی خاصی است که توسط «متیو مای»، استادیار شیمی دانشگاه «Syracuse» و «ربکا الم»، دانشجوی دکترای شیمی موسسه مواد زیستی «Syracuse» تولید شده‌اند.
:: برچسب‌ها:
ن : حمید رضاکمالی زاده
ت : ۱۳٩۱/٤/٢٧
نظرات ()

موبنا- مرکز ثبت دامنه های اینترنتی پژوهشگاه دانش های بنیادی اعلام کرد: احتمال تحریم دامنه های دات کام و دات ORG نسبت به دامنه دات IR در ایران بیشتر است.
علی رضا صالح در خصوص اعمال تحریم های اینترنتی اظهار داشت: در صورتیکه قرار باشد برای ایران تحریم های اینترنتی اعمال شود، تحریم دامنهIR در مرحله آخر قرار دارد.
وی گفت: با اعمال تحریم های اینترنتی از سوی برخی کشورهای جهان، این تحریم ها در مرحله نخست بر روی سرویس دهندگان اینترنت اعمال شده و مانع دسترسی آنها می شوند.
وی معتقد است که دامنه هایCOM، ORG و سایر دامنه های مشابه بیشتر در معرض تهدید تحریم قرار دارند و احتمال اینکه این شرکت های خصوصی در خارج ازکشور به ایرانی ها سرویس ندهند بیشتر وجود دارد.
وی با بیان اینکه دامنه IR تا حدودی بین المللی است، ادامه داد: اگر قرار باشد در حوزهIP تحریمی صورت گیرد IR در آخرین مرحله خواهد بود.
به گزارش موبنا صالح با بیان اینکه ساختارIR بسیار قوی است و در این زمینه مشکلی برای ایرانیان اتفاق نمی افتد، گفت: با اعمال تحریم در این حوزه، این دامنه همچنان در داخل ایران قابل استفاده خواهد بود.
:: برچسب‌ها:
ن : حمید رضاکمالی زاده
ت : ۱۳٩۱/٤/٢٧
نظرات ()

شرکت مایکروسافت از جدید‌ترین نسخه بسته نرم‌افزاری آفیس که ویژه سیستم عامل ویندوز ۸ ساخته شده است، رونمایی کرد.
نسخه جدید آفیس از ویژگی‌هایی همچون سازگاری با فناوری پردازش ابری، پشتیبانی از فناوری صفحه لمسی، یکپارچگی با نرم‌افزار اسکایپ و غیره برخوردار است.

"آفیس مدرن" آمد"
:: برچسب‌ها:
ن : حمید رضاکمالی زاده
ت : ۱۳٩۱/٤/٢٧
نظرات ()
– دوربین DV300F آخرین نوآوری ها را به صحنه تکنولوژی می‌آورد

دو صفحه نمایشگر ارتقا یافته به همراه اتصال WiFi برای کسانی که دوست دارند در چشم بر هم زدنی، خاطرات زندگی خود را، از دو طرف لنز دوربین، ثبت نمایند.


به گزارش ایتنا، کمپانی سامسونگ به عنوان یکی از پیشگامان صنعت رسانه‌های دیجیتال و تکنولوژی‌های مربوط به آن، امروز از عضوی جدید در مجموعه دوربین‌های مجهز به صفحه نمایش دوگانه خود پرده برداشت.دوربین DV300F، قدرت‌نمایی دیگری از سامسونگ برای نشان دادن پرچم‌داری در عرصه تکنولوژی است.
:: برچسب‌ها:
ن : حمید رضاکمالی زاده
ت : ۱۳٩۱/٤/٢٧
نظرات ()

تیر 1391 - موبنا- بدهی شرکت ارتباطات زیرساخت به شرکت ارتباطات ماهواره‌ای ثریا موجب عدم امکان برقراری ارتباط تلفن‌‌های ثابت و همراه ایران با تلفن‌های ماهواره‌ای ثریا شد.

ارتباط،برقراری ارتباط از ایران با این خطوط تلفن‌همراه ماهواره‌ای از دو هفته گذشته تاکنون ممکن نیست.ظاهرا شرکت ارتباطات زیرساخت در طول یک سال و نیم گذشته بیش از 3 میلیون دلار بدهی انباشته به شرکت ارتباطات ماهواره‌ای ثریا دارد که با بروز اشکال فنی در ارتباطات ثریا، این شرکت تمایلی به رفع آن ندارد و موجب شده ارتباطات تلفن‌‌های ثابت و همراه داخل ایران با تلفن‌های ماهواره‌ای ثریا روی سکوهای نفتی و مناطق نظامی و امنیتی برقرار نشود.
:: برچسب‌ها:
ن : حمید رضاکمالی زاده
ت : ۱۳٩۱/٤/٢٧
نظرات ()

تیر 1391 - موبنا- بدهی شرکت ارتباطات زیرساخت به شرکت ارتباطات ماهواره‌ای ثریا موجب عدم امکان برقراری ارتباط تلفن‌‌های ثابت و همراه ایران با تلفن‌های ماهواره‌ای ثریا شد.

ارتباط،برقراری ارتباط از ایران با این خطوط تلفن‌همراه ماهواره‌ای از دو هفته گذشته تاکنون ممکن نیست.ظاهرا شرکت ارتباطات زیرساخت در طول یک سال و نیم گذشته بیش از 3 میلیون دلار بدهی انباشته به شرکت ارتباطات ماهواره‌ای ثریا دارد که با بروز اشکال فنی در ارتباطات ثریا، این شرکت تمایلی به رفع آن ندارد و موجب شده ارتباطات تلفن‌‌های ثابت و همراه داخل ایران با تلفن‌های ماهواره‌ای ثریا روی سکوهای نفتی و مناطق نظامی و امنیتی برقرار نشود.
:: برچسب‌ها:
ن : حمید رضاکمالی زاده
ت : ۱۳٩۱/٤/٢٧
نظرات ()

همکاران سیستم- شرکت پرپتوئا (Perpetua) که راهکارهایی در زمینه تولید انرژی‌های تجدیدپذیر از طریق حسگرهای بیسیم عرضه می‌کند، هم اکنون در حال ساخت یک تراشه کوچک است که می‌تواند گرمای بدن انسان را به انرژی الکتریسیته تبدیل کند.
به گزارش وب سایت mashable، تراشه شرکت پرپتوئا به کاربران اجازه می‌دهد تا انرژی الکتریسیته مورد نیاز فناوری‌ها و ابزار بسیار سبک خود را....
:: برچسب‌ها:
ن : حمید رضاکمالی زاده
ت : ۱۳٩۱/٤/٢٧
نظرات ()

26 تیر 1391 - آی تی ایران - به احتمال زیاد نسخه جدید سیستم عامل مک که OS X Mountain Lion نام دارد ۲۵ جولای ( ۹ روز دیگر ) عرضه خواهد شد.

اپل پیشتر اعلام کرده بود که در ماه جولای این سیستم عامل را با قیمت ۱۹.۹۹ دلار از طریق اپ استور مک عرضه می‌کند .

این سیستم عامل شامل بهبودهایی در امکانات سیستم عامل مک شامل یادآوری‌ها، پیغام‌ها، هشدارها ، املای صوتی و بسیاری دیگر خواهد بود.

هر چند اپل زمان عرضه دقیق این سیستم عامل را اعلام نکرده اما سایت 9to5mac تخمین زده که اپل این سیستم عامل را ۲۵ جولای عرضه میکند این پیش بینی بر اساس گزارشهایی مبنی بر اعمال تغییرات در فروشگاه های اپل برای مارکتینگ سیستم عامل جدید در شب ۲۴ جولای انجام شده است
:: برچسب‌ها:
ن : حمید رضاکمالی زاده
ت : ۱۳٩۱/٤/٢٧
نظرات ()
در برنامه داریم که در کنار موتور جستجوگر بومی سرویس های ارزش افزوده ای مانند بازیهای رایانه ای و موضوعاتی مشابه سرویس 'گوگل ارث' را نیز در اختیار کاربران قرار دهیم.
 
 

 

به گزارش سرویس علمی فناوری جام نیوز (July 16)، معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از ایجاد و آغاز به کار موتور جستجوگر بومی تا پایان امسال خبر داد و گفت: این موتور جستجو قابلیت ارائه خدمات ارزش افزوده ای همچون بازیهای رایانه ای و سرویسی مانند "گوگل ارث" را نیز خواهد داشت.
:: برچسب‌ها:
ن : حمید رضاکمالی زاده
ت : ۱۳٩۱/٤/٢٧
نظرات ()

طی روزهای گذشته و پس از راه‌اندازی اولین سرویس‌های ارتباطات تصویری مبتنی بر دیتا و اپراتور، این موضوع مطرح شده که ارتباط تصویری رایتل در تلفن‌های هوشمند به ویژه آیفون برقرار نمی‌شود و به برخی مشترکان دارای تلفن هوشمند آیفون در صورت تماس با خدمات تماس این اپراتور گفته شده است که این سرویس بر تلفن‌های آیفون برقرار نمی‌شود.
اما در این رابطه مدیر کل برند و ارتباطات رایتل گفته بود: امکان برقراری ارتباط تصویری با تلفن‌های هوشمند است و شاید موفق نشدن برخی برای برقراری ارتباط مشکل فنی آنها باشد.

به گزارش ایتنا، شاهین آرپناهی در گفت‌وگو با ایسنا گفته بود که مشترکان تلفن هوشمند هنگامی که از مزایای ۳G استفاده می‌کنند متوجه امکانات این ارتباط خواهند شد.

مدیر کل برند و ارتباطات رایتل امروز دراین باره به ایسنا توضیح داد که اساساً تماس تصویری خود به دو نوع «مبتنی بر شبکه» و «مبتنی بر دیتا» (نرم افزاری) دسته‌بندی می‌شود. گوشی‌های آیفون مانند بسیاری دیگر از گوشی‌های هوشمند موجود در بازار اساساً فاقد گزینه تماس تصویری مبتنی بر شبکه هستند و نه فقط با سیم‌کارت رایتل بلکه با سیم‌کارت هیچ اپرتور دیگری در دنیا نیز نمی‌توان با آنها ارتباط تصویری به معنای متداول یعنی مبتنی بر شبکه برقرار کرد که این موضوع دلایل خاص خود را نیز دارد.

آرپناهی بیان کرد: ارتباط تصویری مبتنی بر دیتا گزینه دیگری است که امکان آن در این نوع گوشی‌های هوشمند فراهم شده است. آنچه مهم است و بر آن تائید می‌شود این است که رایتل با تمامی گوشی‌های حمایت ‌کننده ۳Gو از جمله کلیه گوشی‌های هوشمند موجود در بازار از جمله آیفون همخوانی کامل دارد، اما طبیعتاً نمی‌توان انتظار داشت که گزینه‌ای که در یک نوع گوشی وجود ندارد با سیم‌کارت رایتل در آن گوشی بوجود بیاید!

او در بخش دیگری از سخنانش با بیان اینکه انتظار از رسانه‌ها این است که در این موضوعات شفاف‌سازی و اطلاع‌رسانی صحیح کنند، تاکید کرد که فعالان رسانه‌ا‌ی این حوزه قاعدتاً از این میزان اطلاعات فنی برخوردارند.
:: برچسب‌ها:
ن : حمید رضاکمالی زاده
ت : ۱۳٩۱/٤/٢٦
نظرات ()

26 تیر 1391 - موبنا- مرکز ثبت دامنه های اینترنتی پژوهشگاه دانش های بنیادی اعلام کرد: احتمال تحریم دامنه های دات کام و دات ORG نسبت به دامنه دات IR در ایران بیشتر است.

علی رضا صالح درگفت وگو با خبرنگار سازمان خبری موبنا در خصوص اعمال تحریم های اینترنتی اظهار داشت: در صورتیکه قرار باشد برای ایران تحریم های اینترنتی اعمال شود، تحریم دامنهIR در مرحله آخر قرار دارد.

وی گفت: با اعمال تحریم های اینترنتی از سوی برخی کشورهای جهان، این تحریم ها در مرحله نخست بر روی سرویس دهندگان اینترنت اعمال شده و مانع دسترسی آنها می شوند.

وی معتقد است که دامنه هایCOM، ORG و سایر دامنه های مشابه بیشتر در معرض تهدید تحریم قرار دارند و احتمال اینکه این شرکت های خصوصی در خارج ازکشور به ایرانی ها سرویس ندهند بیشتر وجود دارد.

وی با بیان اینکه دامنه IR تا حدودی بین المللی است، ادامه داد: اگر قرار باشد در حوزهIP تحریمی صورت گیرد IR در آخرین مرحله خواهد بود.

صالح با بیان اینکه ساختارIR بسیار قوی است و در این زمینه مشکلی برای ایرانیان اتفاق نمی افتد، گفت: با اعمال تحریم در این حوزه، این دامنه همچنان در داخل ایران قابل استفاده خواهد بود.
:: برچسب‌ها:
ن : حمید رضاکمالی زاده
ت : ۱۳٩۱/٤/٢٦
نظرات ()

تیر 1391 - ایسنا- شرکت فیس‌بوک در تازه‌ترین اقدام خود شرکت اسپول را که تنها پنج کارمند دارد، خرید.

غول شبکه‌های اجتماعی جهان که این روزها سخت در تلاش است تا در بازار خدمات تلفن‌های همراه جای خود را باز کند اعلام کرده است که شرکت اسپول را خریداری کرده است.

اسپول یک شرکت تازه‌کار بوده و در زمینه خدمات تلفن‌های همراه فعالیت می‌کند.

این خرید در حالی صورت می‌گیرد که خدمات شرکت اسپول متوقف شده است و این شرکت در پیغامی به مشتریان خود اعلام کرده است که از خدمات شرکت‌های رقیبش یعنی "پاکت" و یا "دلیشس" استفاده کنند. اسپول تنها پنج کارمند دارد و قرار است تمامی آنها به عنوان کارمند فیس‌بوک فعالیت خود را ادامه دهند.

هنوز جزئیات بیشتری در این خصوص منتشر نشده است.
:: برچسب‌ها:
ن : حمید رضاکمالی زاده
ت : ۱۳٩۱/٤/٢٦
نظرات ()

فضانوردان مسلمان

گرچه اسلام در مورد کسب دانش دستور اکید دارد و آن را واجب دانسته اما متاسفانه کشور‌های اسلامی هنوز نتوانسته‌اند در زمینه تسخیر فضا و فرستادن کیهان‌نوردان خود، اقدام مناسبی انجام دهند. امید است تلاش‌های ایران در آینده بتواند به این مهم، جامه عمل بپوشاند. هیچ یک از کشور‌های اسلامی تاکنون با امکانات خود نتوانسته است کیهان‌نورد مسلمانی را راهی مدار زمین کند......

 
:: برچسب‌ها:
ن : حمید رضاکمالی زاده
ت : ۱۳٩۱/٤/٢٦
نظرات ()سیستم‌‌های‌‌عامل‌ مختلف از جمله سیستم‌عامل ویندوز، حفره‌های امنیتی ناشناخته بسیاری را در خود جای داده ‌است و زمانی که این حفره‌ها شناسایی شود با انتشار Patch‌های مرتبط با آنها، نسبت به اصلاح و رفع مشکلات امنیتی آنها اقدام می‌شود.

با این حال هیچ‌گاه نمی‌توان امنیت یک سیستم‌عامل را به‌طور کامل تضمین کرد چرا که هکرها نیز بیکار ننشسته‌اند و مدام از روش‌های جدیدتری برای نفوذ به رایانه‌ها استفاده می‌کنند. یکی از این روش‌ها نیز استفاده از روت‌کیت‌ها (RootKit) است.

                                                            .

                                                            .

                                                            .
:: برچسب‌ها:
ن : حمید رضاکمالی زاده
ت : ۱۳٩۱/٤/٢٦
نظرات ()

اویا، کنسولی اندرویدی و ارزانآمازون به‌دنبال تولید گوشی موبایلحلقه‌ به‌جای بلیت
:: برچسب‌ها:
ن : حمید رضاکمالی زاده
ت : ۱۳٩۱/٤/٢٦
نظرات ()

سلام به همه ی دوستای گلم <><><><><><>
:: برچسب‌ها:
ن : حمید رضاکمالی زاده
ت : ۱۳٩۱/٤/٢٥
نظرات ()
بنام خدا

كاربر گرامي

با سلام و احترام

پيوستن شما را به خانواده بزرگ وبلاگنويسان فارسي خوش آمد ميگوييم.
شما ميتوانيد براي آشنايي بيشتر با خدمات سايت به آدرس هاي زير مراجعه كنيد:

http://help.persianblog.ir براي راهنمايي و آموزش
http://news.persianblog.ir اخبار سايت براي اطلاع از
http://fans.persianblog.ir براي همكاري داوطلبانه در وبلاگستان

در صورت بروز هر گونه مشكل در استفاده از خدمات سايت ميتوانيد با پست الكترونيكي :
support[at]persianblog.ir

و در صورت مشاهده تخلف با آدرس الكترونيكي
abuse[at]persianblog.ir
تماس حاصل فرماييد.

همچنين پيشنهاد ميكنيم با عضويت در جامعه مجازي ماي پرديس از خدمات اين سايت ارزشمند استفاده كنيد:
http://mypardis.com


با تشكر

مدير گروه سايتهاي پرشين بلاگ
مهدي بوترابي

http://ariagostar.com


:: برچسب‌ها:
ن : پرشین بلاگ
ت : ۱۳٩۱/٤/٢٥
نظرات ()
 
موضوعات
نویسندگان
آرشیو مطالب
امكانات جانبي